Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety drewniane ekspresowo się dewastują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od należytego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s